2021 yılının ilk gününde yeni bir konuyla daha karşınızdayım. Bu yazımızda fotoğrafların arkasında yer alan görüntünün kaldırılmasından ve yeni görüntü eklenmesinden bahsedeceğim. Konu sarmadıysa buradan diğer konulara geçebilirsiniz. Bu konu tam bana göre diyorsanız "kamera için telefon değişmeye son" başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederim.

    Bugün sizlere bir internet sitesi tanıtmak istiyorum. sitenin ismi remove.bg . İnternet sitesinin aynı isimle birde mobil uygulaması bulunuyor. Uygulamanın en önemli özelliği görüntülerin arka plan resimlerini saniyeler içerisinde temizleyebiliyor ve ücretsiz bir uygulama. Ticari amaçlı büyük işler için kullanmak isterseniz ücretli versiyonları da bulunuyor ancak ücretsiz versiyon dahi işinizi görecektir. Ücretli versiyonda videoların da arka fonlarını kaldırabiliyorsunuz. 

    Remove.bg ile arka fonunu temizlediğiniz görüntünün arkasına yeni görsel eklemeniz de mümkün. Dilerseniz png formatında indirip farklı uygulamalarla da kullanabilirsiniz. Örneğin ben telefonda arka fonunu temizlediğim resimleri telefonun kendi stüdyo uygulamasında farklı görüntülerle montajlayarak kullanıyorum. 

    Bir e ticaret siteniz varsa veya sosyal medyadan ürün satışı yapıyorsanız bu uygulama ile dikkat çeken görseller hazırlayabilirsiniz. Anlattıklarının başlıkla ne alakası var dediğinizi duymuyorum. Siz sormadan ben söyleyim. Diyelim ki çocukluğunuzda çekilmiş bir resminiz var. Aynı sokağın yeni halini çekip arkadaki fonu değişerek resminizi bu günki sokağa taşıyabilirsiniz. Sokak yeni, resim eski oldu mu şimdi. O zaman bir önceki konuya dönün ve kamera için telefon değiştirmeye son başlıklı yazımı okuyun. Nasibiniz bol, rızkınız bereketli, ömrünüz uzun olsun. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.